Онлајн академија

Станете мајстор за слатки работи

БАМ Академијата за слатки производи е наменета за вас кои сакате да готвите и печете во кујната со ваше срце и сакате да додадете нова поглавја во вашата ризница знаење за слатки производи. Врвните слаткари ќе ве водат низ различни техники за подготовка на десерти, ве охрабруваат со практични примери да го подигнете нивото на ваше знаење за слатки производи на уште повисоко ниво.

Онлајн образование за слатки производи

Што е БАМ академија за слатки работи?

Веќе познати БАМ производи за печење ќе ве одведат на патување со чоколадни вкусови со раце на врвни слаткари. Преку онлајн академијата & nbsp; ќе научите разни техники што се користат при подготовка на десерти од внимателно избрани слаткари. Со акцент на практични примери, БАМ академија за слатки работи се грижи ваше постоечко знаење да биде уште пошироко, исто така ги споделува со вас најпрактични примери што ќе ја поедностават подготовка на десерти. Потоа можете да го споделите ваше искуство во група на Фејсбук "Академија за слатки производи" , каде што има многу мислења, совети, рецепти и одлични слики на готови десерти.

Друга најголема предност на БАМ академија за слатки работи: онлајн материјал ќе биде & nbsp; ваш и & nbsp; достапен & nbsp; на сите уреди, за да можете да го гледате постојано и повторно. & nbsp; Запомнете, повеќе вежбате подобри станувате!

12.185

Членови на ФБ групата

10+

Експерти кои учествуваат

3.266

Корисници

Повеќе за нас

Ново во БАМ академија за слатки работи

Ново стекнатото знаење никогаш не е доволно, а слаткарството опфаќа толку многу различни техники и теми што вашата работа едноставно не може да заврши само со една тема за кондиторски производи. Врвните снабдувачи на слатки сакаат да споделат што е можно повеќе од вашето знаење со вас и со тоа да го подигнат вашето слаткарско искуство на уште повисоко ниво.

Испрати ми известување за ново образование

Зошто БАМ академија за слатки работи

БАМ Академијата за слатки производи ќе ве одведе во чоколадни свет на модерни техники за подготовка на десерти и ќе ги поттикне вашите новостекнати знаења со практични примери и предизвици. Современите техники за готвење ќе бидат достапни во секое време и достапни без оглед на време и простор.

  • Нови техники за подготовка на десерт
  • Достапно на сите уреди
  • За домашни готвачи и професионалци
  • Експерти во вашиот дом
  • Иновативни рецепти
  • Достапни 24 часа на ден

Наши задоволни корисници

БАМ Академија за слатки производи веќе воодушевува неколку слаткари. Прочитајте ги коментарите на корисници и споделете ги вашите со нас!

Одлично, можам да пристапувам до содржина на кој било уред. Најдобро од се е сепак, содржина да е подготвена на таков начин што се чувствувам како мајстори - слаткари да се навистина кај мене дома.

Блаж М.

Избор на мајстори за слатки работи ме возбудува. Секоја содржина е многу јасно претставена, така што БАМ предизвиците за слатки производи се направени без никакви проблеми.

Ања В.

Каква книга, овие дефинитивно не се обични книги за готвење. И слатки закуски и торти се многу добро опишани во своја област. Покрај лудите рецепти, најмногу ми се допаѓаат совети и трикови за печење, бидејќи не сте препуштени сами на себе, на интернет или на ваша фантазија.

Само К.

Тие те учат

Онлајн БАМ академија за слатки производи ја водат внимателно избрани даватели на модерни техники, украси и други теми за слатки производи. Изберете го вашиот комплет и започнете го патувањето со слаткар, со кого ќе ги откриете најскриените точки на вашиот креативен талент.

Најчесто поставувани прашања

Во вашиот кориснички профил можете да го најдете јазичето „Заработете 300 денари“. Се што треба да направиш е да го споделиш твое одлично корисничко искуство со твои пријатели. Кога пријателите ќе се регистрираат со твој код за активирање, тие добиваат кредит од 300 денари, за секое нивно купување ќе добиеш и ти 300 денари. Можеш да ја следиш твоја кредитна вредност во твој БАМ паричник и да ја користиш за купување на твое следно онлајн образование.

Линк со упатства за активирање на вашата корисничка сметка се добива по пошта. Можеш да пристапиш до избрана веб -содржина со правилно внесување на е -пошта и лозинка што ги користевте за купување и правилно внесување на кодот за активирање. Содржина се наоѓа во профил, под делот „Мои онлајн курсеви“.
Повеќе прашања

Го сакате нашиот врвен рецепт?

Сакам рецепт за суфле од чоколадо со овошје