Kimi Zupančič

( 31 мислења) 896 /

Cakepops & Popsicles

 • Трикови и совети за украсување десерти
 • Подготовка на чоколадни украси
 • Подготовка на разни бисквити
 • Дизајнирање на совршени топчиња за торта
 • Различни комбинации на вкусови и структури
 • Украсување торти на стапчиња

Која е Кими Зупанчич?

Страсниа уметникчка за слатки производи почна да пече десерти како дете. Мирисот на цимет и ореви секогаш ја носат во свет со носталгија, кога правела пита со јаболка со својата баба како мало девојче. Има ќерка, кученце и одлично момче, со кои ја договори кујната, која е и нејзина канцеларија. Кими Зупанчич има своја компанија која подготвува десерти, ладно угостителство и работилници за правење на слатки производи.

Зошто едукација преку Интернет cakepops и popsicle?

Попопуларни колачи на стапче се погодни за секоја пригода, во поново време на роденденски забави ги засенија, па дури и го заменија класично торто. Кими, која има работилници за слатки производи, работи бидејќи сака да го споделува своето знаење и искуство со другите, е во соработка со БАМ академија за слатки производи подготви кратка онлајн обука на која ќе сподели со вас рецепти и совети за најдобрите колачи на стапче. Таа ќе ве запознае со комбинации од различни вкусови и заедно ќе ве научат основите за дизајнирање на совршени топчиња за колачи на стапче..

"Ова се стапчињата што будат дете кај секој што би трчал по нив и би ги изел! Хм ... тие имаат исклучително сочно и вкусно јадро, и крцкаво чоколадо наоколу."

Кими Зупанчич, страстена слаткарка

 • Видео презентација
 • 51.59 минути

  /

  "За да направиме колачи на стап, потребни ни се еден добар бисквит и состојки за да ја збогатиме структурата и вкусот - не грижете се, се ќе ви објаснам подолу."


  Кими Зупанчич, страстен уметник за слатки

 • 51.2 минути

  /

  "Ве очекува свет на вкусови и структури. Ќе ве запознаам со моите најчести комбинации на вкусови, и подготвив неколку трикови како да замените која било од состојките ако ви се случи да не ги имате дома во тоа време. Знаете дека можете да го замените маскарпоне сирењето со крем од путер и шеќер во прав?" 


  Кими Зупанчич, страстен уметник за слатки

 • 49.17 минути

  /

  "Совет од Кими: кога ќе почнете да натопувате многу стапчиња за јадење во чоколадо, извадете ги постепено од замрзнувачот. Зошто? Ако колачите на стапчињата се премногу меки, може да се распаднат за време на преливот."


  Кими Зупанчич, страстен уметник за слатки

28,90 $

18.90 $

 • Трикови и совети за украсување десерти
 • Подготовка на чоколадни украси
 • Подготовка на разни бисквити
 • Дизајнирање на совршени топчиња за торта
 • Различни комбинации на вкусови и структури
 • Украсување торти на стапчиња

Која е Кими Зупанчич?

Страсниа уметникчка за слатки производи почна да пече десерти како дете. Мирисот на цимет и ореви секогаш ја носат во свет со носталгија, кога правела пита со јаболка со својата баба како мало девојче. Има ќерка, кученце и одлично момче, со кои ја договори кујната, која е и нејзина канцеларија. Кими Зупанчич има своја компанија која подготвува десерти, ладно угостителство и работилници за правење на слатки производи.

Зошто едукација преку Интернет cakepops и popsicle?

Попопуларни колачи на стапче се погодни за секоја пригода, во поново време на роденденски забави ги засенија, па дури и го заменија класично торто. Кими, која има работилници за слатки производи, работи бидејќи сака да го споделува своето знаење и искуство со другите, е во соработка со БАМ академија за слатки производи подготви кратка онлајн обука на која ќе сподели со вас рецепти и совети за најдобрите колачи на стапче. Таа ќе ве запознае со комбинации од различни вкусови и заедно ќе ве научат основите за дизајнирање на совршени топчиња за колачи на стапче..

"Ова се стапчињата што будат дете кај секој што би трчал по нив и би ги изел! Хм ... тие имаат исклучително сочно и вкусно јадро, и крцкаво чоколадо наоколу."

Кими Зупанчич, страстена слаткарка

За авторот

Kimi Zupančič

Страствена слаткарка почнала да пече десерти како дете. Мирис на цимет и ореви секогаш ја враќа во светот на носталгијата, а таа како мало девојче со нејзината баба заедно подготвуваат торта со јаболка. Таа сега има своја компанија каде што подготвува ладно угостителство, подготвува десерти по нарачка, додека нејзината најголема радост е пренесување на нејзиното знаење.


"Знаете, чоколадо е за мене како Божица меѓу состојките ... Одлично оди и со слатки и солени јадења."Прегледи на корисници

4.87 од 5 sвезди (31 Рејтинг)
29 од 31 луѓето би го препорачале ова онлајн образование.
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1

Тој даде рејтинг , 11.07.2022

Онлајн образование препорачено за пријатели..

Тој даде рејтинг , 08.07.2022

Онлајн образование препорачено за пријатели..

Тој даде рејтинг , 29.06.2022

Онлајн образование препорачено за пријатели..

Тој даде рејтинг , 18.06.2022

Онлајн образование препорачено за пријатели..

Тој даде рејтинг , 11.06.2022

Онлајн образование препорачено за пријатели..

Тој даде рејтинг , 01.06.2022

Онлајн образование препорачено за пријатели..

Тој даде рејтинг , 09.04.2022

Онлајн образование препорачено за пријатели..

Тој даде рејтинг , 15.03.2022

Онлајн образование препорачено за пријатели..

Тој даде рејтинг , 03.03.2022

Онлајн образование препорачено за пријатели..

Тој даде рејтинг , 12.02.2022

Онлајн образование препорачено за пријатели..

Тој даде рејтинг , 08.02.2022

Онлајн образование препорачено за пријатели..

Тој даде рејтинг , 17.12.2021

Онлајн образование препорачено за пријатели..

Тој даде рејтинг , 28.11.2021

Онлајн образование препорачено за пријатели..

Тој даде рејтинг , 24.10.2021

Онлајн образование препорачено за пријатели..

Тој даде рејтинг , 22.09.2021

Онлајн образование препорачено за пријатели..

Тој даде рејтинг , 08.09.2021

Онлајн образование препорачено за пријатели..

Тој даде рејтинг , 13.08.2021

Онлајн образование препорачено за пријатели..

Тој даде рејтинг , 31.07.2021

Онлајн образование препорачено за пријатели..

Тој даде рејтинг , 14.07.2021

Онлајн образование препорачено за пријатели..

Тој даде рејтинг , 15.06.2021

Онлајн образование препорачено за пријатели..

“Погоден за почетници.”

Тој даде рејтинг Јања Ж., 15.04.2021

Очекував малку повеќе од курсот, содржината беше во ред, но не бев импресиониран, бидејќи веќе сум доста искусен во печење.

“Извонредно!”

Тој даде рејтинг Нивес К., 07.04.2021

Содржините се извонредни и бев многу импресиониран. Сега торти ќе останат на стапчињата... Чоколадни правила.

Онлајн образование препорачено за пријатели..

“Интересна содржина”

Тој даде рејтинг Тања Р., 05.04.2021

Бев многу импресиониран од содржината. Но, би сакал повеќе комбинации на вкусови во иднина.

Онлајн образование препорачено за пријатели..

“Одлично! : D”

Тој даде рејтинг Марица Б., 24.03.2021

Курсот е одличен!

Онлајн образование препорачено за пријатели..

“Одлични совети.”

Тој даде рејтинг Катја З., 24.03.2021

Одлични совети.

Онлајн образование препорачено за пријатели..

“Одлично!”

Тој даде рејтинг Клавдија Р., 23.03.2021

Курсот беше навистина фантастичен.

Онлајн образование препорачено за пријатели..

“Одличен курс!”

Тој даде рејтинг Вања К., 23.03.2021

Курсот беше навистина фантастичен.

Онлајн образование препорачено за пријатели..

“Одличен приказ!”

Тој даде рејтинг Ерика П., 20.03.2021

Основите беа покажани навистина добро. Како и да е, би сакал да видам подготовка на некои попребирливи торти и пупки во текот на курсот.

“Одушевљена! :)”

Тој даде рејтинг Едита Ф., 20.03.2021

Продолжи со добрата работа. :)

Онлајн образование препорачено за пријатели..

“Одлично!”

Тој даде рејтинг Нина Ш., 19.03.2021

Беше одлично!

Онлајн образование препорачено за пријатели..

“Многу убаво прикажано.”

Тој даде рејтинг Маша М., 19.03.2021

Практика нас прави совршени. Веќе сум возбуден за новите курсеви што доаѓаат!

Онлајн образование препорачено за пријатели..

Најчесто поставувани прашања

Во вашиот кориснички профил можете да го најдете јазичето „Заработете 300 денари“. Се што треба да направиш е да го споделиш твое одлично корисничко искуство со твои пријатели. Кога пријателите ќе се регистрираат со твој код за активирање, тие добиваат кредит од 300 денари, за секое нивно купување ќе добиеш и ти 300 денари. Можеш да ја следиш твоја кредитна вредност во твој БАМ паричник и да ја користиш за купување на твое следно онлајн образование.

Линк со упатства за активирање на вашата корисничка сметка се добива по пошта. Можеш да пристапиш до избрана веб -содржина со правилно внесување на е -пошта и лозинка што ги користевте за купување и правилно внесување на кодот за активирање. Содржина се наоѓа во профил, под делот „Мои онлајн курсеви“.
Повеќе прашања

18.90 $